LKS Żurawianka Żurawica - LKS Wesoła Zadąbrowie

Rafał Wach Trener

WESOŁAZADĄBROWIE

12.12.2014

W niedzielę 5. października Wesoła Zadąbrowie przegrała na boisku w Żurawicy z tamtejszą Żurawianką. Spotkanie spadkowiczów z "okręgówki" miało dwa oblicza. W pierwszej połowie na boisku dominowali zawodnicy z Zadąbrowia i zasłużenie objęli prowadzenie za sprawą Demskiego. Nieliczne błędy Wesołej tuż przed przerwą i zaraz po niej doprowadziły najpierw do utraty bramki, a następnie czerwonej kartki naszego obrońcy. Ostatecznie o zwycięstwie gospodarzy przesądziło trafienie Bąka. Osłabiona kontuzjami Wesoła nie była już w stanie doprowadzić do remisu. W barwach naszej drużyny nie zagrali: Zięba, Andrejko, Baran, Karaś i Noga.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od groźnych ataków Wesołej. Już w 2. minucie swoją sytuację zmarnował Kamil Hołub. Po kilku minutach, po wywalczeniu piłki, przed swoją szansą stanął Patryk Dybisz, strzelając minimalnie obok słupka. Następnie swoich okazji nie wykorzystali: Konrad Demski - strzelając minimalnie obok słupka, oraz ponownie Hołub - nieudanie lobując bramkarza. Nasza drużyna na bramkę doczekała się jednak w 16. minucie. Na środku boiska piłkę przejął Rafał Wach, zagrał prostopadłą piłkę do Demskiego, a ten na szybkości minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Wesoła próbowała pójść za ciosem. W 20. minucie dośrodkowanie Wacha, wzdłuż bramki głową zgrał Bartek Jaroch, a Hołub z zerowego konta nie zdołał już trafić do bramki. Nasza drużyna próbowała pokonać Pstrąga również z rzutów wolnych. Ten jednak poradził sobie, choć z trudem, z uderzeniami Demskiego i B. Jarocha. Pod koniec pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Ostrzeżeniem dla Wesołej była już akcja, po której napastnik gości faulował wychodzącego z bramki Mazura. Wyrównanie padło w równie niegroźnej sytuacji. B. Jaroch nieczysto trafił w piłkę lecącą z rzutu wolnego, do niej doszedł Janusz Milanik i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans naszemu bramkarzowi. Tuż przed przerwą, po ostrym starciu, kontuzji nabawił się Demski, nie dając już rady wrócić na boisko. Druga połowa zaczęła się katastrofalnie dla naszej drużyny. Błąd naszego obrońcy na linii środkowej doprowadził do stuprocentowej sytuacji Milanika. Napastnika Żurawianki nieprawidłowo zatrzymał Dariusz Chmiel, po czym opuścił boisko z czerwoną kartką. Od tego momentu zawodnicy z Żurawicy dość łatwo przedostawali się pod nasze pole karne. W porę groźne sytuacje stopowali jednak nasi obrońcy na spółkę z bramkarzem. Zwycięska bramka dla Żurawianki padła 68. minucie. Zamieszanie pod bramką Wesołej wykorzystał kapitan gospodarzy Maciej Bąk, wybijając piłkę z rąk leżącemu Mazurowi. Grająca w osłabieniu drużyna z Zadąbrowia wszelkie argumenty straciła w 74. minucie po kontuzji Bartka Jarocha. Pomocnik Wesołej, z kontuzją barku, odwieziony został do szpitala. Podopieczni Jacka Harłacza mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak Adrian Bajwoluk pośpieszył się z oddaniem strzału. W końcówce meczu czwartą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Arkadiusz Sobol. Wesoła przegrała w ten sposób pierwszy mecz w tym sezonie i spadła na 5. miejsce w ligowej tabeli.